basketball stockimage

BOYS

District 1B at Shelby

Loser Out

Conrad 63, Rocky Boy 58

Shelby 80, Cut Bank 69

District 2B at Glasgow

Consolation Final

Harlem 56, Glasgow 50

District 3B at Colstrip

Consolation Final

Baker 47, Lodge Grass 45

District 4B at Columbus

Loser Out

Columbus 43, Red Lodge 37

Joliet 63, Huntley Project 60

Consolation Final

Columbus 52, Joliet 43

Championship

Shepherd 56, Roundup 34

District 5B at Belgrade

Loser Out

Manhattan 41, Three Forks 31

Townsend 66, Whitehall 59

Consolation Final

Townsend 50, Manhattan 36

Championship

Jefferson (Boulder) 70, Big Timber 51

District 2C at Sidney

Loser Out

Culbertson 90, Savage 65

Richey-Lambert 53, Plentywood 38

Championship

Mon-Dak 56, Fairview 52

District 3C at Malta

Consolation Final

Lustre Christian 57, North Country 44

Championship

Scobey 67, Frazer 49

District 4C at Miles City

Consolation Final

Wibaux 53, Jordan 46

Championship

Northern Cheyenne 66, Terry 56

District 6C at Huntley Project

Consolation Final

Park City 39, Reed Point-Rapelje 25

Championship

Broadview-Lavina 75, Plenty Coups 66

District 8C at Great Falls

Loser Out

Hobson-Moore-Judith Gap 69, Roy-Winifred 34

Winnet-Grass Range 53, Centerville 43

Consolation Final

Hobson-Moore-Judith Gap 48, Winnet-Grass Range 32

Championship

Belt 53, Stanford-Geyser-Denton 36

District 11-12C at Manhattan Christian

Loser Out

Shields Valley 52, Twin Bridges 42

White Sulphur Springs 56, Gardiner 47

Championship

Ennis 73, Manhattan Christian 67

***

GIRLS 

District 1B at Shelby

Loser Out

Rocky Boy 61, Conrad 50

Shelby 48, Cut Bank 46

Consolation Final

Rocky Boy 47, Shelby 31

Championship

Fairfield 55, Choteau 42

District 2B at Glasgow

Consolation Final

Harlem 48, Wolf Point 46

Championship

Malta 47, Glasgow 26

District 3B at Colstrip

Consolation Final

Baker 37, Colstrip 34

Championship

Forsyth 66, St. Labre 62, 2OT

District 4B at Columbus

Loser Out

Joliet 51, Huntley Project 44

Roundup 48, Columbus 29

Consolation Final

Roundup 42, Joliet 32

Championship

Shepherd 62, Red Lodge 35

District 5B at Belgrade

Loser Out

Big Timber 51, Whitehall 30

Consolation Final

Big Timber 46, Three Forks 31

Championship

Townsend 66, Manhattan 57

District 2C at Sidney

Loser Out

Circle 54, Richey-Lambert 44

Mon-Dak 60, Savage 54

Championship

Plentywood 53, Froid/Medicine Lake 31

District 3C at Malta

Consolation Final

Lustre Christian 43, Dodson 29

Championship

North Country 53, Scobey 32

District 4C at Miles City

Loser Out

Jordan 48, Ekalaka 36

Northern Cheyenne 39, Melstone 33

Championship

Broadus 51, Wibaux 48

District 6C at Huntley Project

Loser Out

Absarokee 56, Bridger 43

Harlowton 48, Custer-Hysham 34

Championship

Broadview-Lavina 56, Park City 36

District 8C at Great Falls

Loser Out

Geraldine/Highwood 41, Hobson-Moore-Judith Gap 34

Roy-Winifred 50, Winnet-Grass Range 38

Consolation Final

Roy-Winifred 49, Geraldine/Highwood 40

District 9C at Havre

Loser Out

Chester-Joplin-Inverness 44, Fort Benton 41

North Star 46, Turner 34

Consolation Final

Chester-Joplin-Inverness 49, North Star 43

District 10C at Conrad

Loser Out

Cascade 38, Sunburst 36

Valier 50, Simms-Augusta 38

District 11-12C at Manhattan Christian

Loser Out

Ennis 54, Shields Valley 49

White Sulphur Springs 42, Harrison-Willow Creek 36

Championship

Manhattan Christian 38, Twin Bridges 35

0
0
0
0
0